діагностичне відділення

  • 1
  • 2
  • 4
  • 5
  • 3

Если болезнь не определена, невозможно и лечить ее.

Ас-Самарканди (Персидский поэт, жил в XII столетии).

Ми працюємо

з 8:00 до 18:00

без перерви та вихідних

ГоловнаМРТ діагностика

Ціна від 590 грн.

Наше відео

 

Розташування МРТ Центру

loading map...
Натисніть пункт нижче, щоб перейти на мапі до МРТ Центру

medion mrt036-small  Метод магнітно-резонансної томографії (МРТ) є одним з найсучасніших та інформативних діагностичних методів без використання рентгенівських променів, досить часто виступає в якості саме тієї інстанції, яка дозволяє правильно і об'єктивно поставити діагноз. В нашому Центрі така діагностика проводиться на найкращому у своєму класі апараті GE Signa Profile 0,2Т HD.

 

Магнітно-резонансна томографія (МРТ, MRI) - метод дослідження органів і тканин з використанням фізичного явища ядерного магнітного резонансу. Метод заснований на вимірюванні електромагнітної реакції ядер атомів водню на збудженні їх певною комбінацією електромагнітних хвиль у постійному магнітному полі високої напруженості.

Так як метод магнітно-резонансної томографії не несе променевого навантаження, він є абсолютно нешкідливим для організму людини і дає можливість повторювати дослідження настільки часто, наскільки потрібно в кожній конкретній ситуації. Ніяких больових відчуттів пацієнт при дослідженні не відчуває.

МРТ дослідження відіграє важливу роль в процесі лікування. Коли Вам лікар призначає пройти магнітно-резонансну томографію (МРТ), він хоче поставити правильний діагноз, для цього йому необхідна максимально повноцінна, детальна інформація і зображення.

МРТ найбільш часто застосовується для дослідження органів центральної нервової системи, хребта, кістково-м'язової системи та внутрішніх органів. Ці дослідження дозволяють оцінити структуру органів, виявити порушення розвитку, травматичні зміни, пухлини та інше. У разі необхідності вводиться контрастне підсилення, що підвищує інформативність МРТ-дослідження.

Для правильної інтерпретації радіологом отриманих зображень, до початку дослідження бажано надати наявну клінічну інформацію - виписку з історії хвороби (амбулаторної картки), а також дані попередніх КТ- або МРТ-досліджень лікарю, який проводить дослідження.

Безпека і ризик

Сильне магнітне поле томографа може притягти залізовмісні предмети у Вашому тілі, такі як судинні кліпси, металеві фіксатори, металеві та магнітні імплантати та інші. У подібних випадках МРТ-дослідження не слід застосовувати, оскільки є ризик зсуву або нагрівання цих предметів і пошкодження навколишніх тканин. Особливо важливо те, що металеві імплантати і предмети можуть бути причиною спотворення зображення, що може привести до їх невірної інтерпретації. Незнімні зубні протези не є, як правило, фактором ризику при МРТ.
 
Сильне магнітне поле може пошкодити або порушити роботу імплантованих електронних приладів, таких як слухові апарати, електрокардіостимулятори.

Щоб уникнути пошкодження, не можна вносити в зону кабінету магнітно-резонансної томографії електронні прилади і носії інформації - мобільні телефони, пластикові магнітні і кредитні картки.
 
Особисті речі, прикраси та цінності, одяг, що містить метал і електромагнітні пристрої, не допускаються в кімнату МРТ-діагностики і повинні бути залишені в кабінці перед кабінетом МР-томографії.
 
Цінні речі доцільно помістити в сейф, встановлений в кабінці для переодягання.

Підготовка до дослідження

Спеціальна підготовка до МРТ-дослідження зазвичай не потрібна, окрім обстеження органів черевної порожнини (перед таким обстеженням слід утриматися від прийому твердої їжі за 4 години до дослідження). У інших випадках Ви можете приймати їжу, напої, лікарські засоби та медичні процедури в звичайному для Вас режимі. При дослідженні органів малого таза сечовий міхур повинен бути помірно наповненим, перед дослідженням інших областей тіла рекомендується спорожнити сечовий міхур.

Прямуючи на дослідження бажано надіти білизну з натуральних тканин (бавовна). При дослідженні голови деякі елементи макіяжу (тіні, туш) можуть перешкоджати отриманню якісних зображень або знижувати їх діагностичну цінність, тому жінкам рекомендується утриматися від нанесення макіяжу в день дослідження або зняти його перед дослідженням.
 
Дітям у віці до п'яти років зазвичай можуть вводити заспокійливі препарати або легкий наркоз, так як дослідження вимагає повної нерухомості пацієнта. Питання про проведення седації або наркозу, а також підготовки дитини до дослідження необхідно заздалегідь обговорювати з анестезіологом.

Під час дослідження дихайте спокійно, не ворушите головою і тілом. Зайві рухи можуть спотворити знімки.

 

Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров'я